Villa Incontri - Firenze

Villa Incontri ndodhet vetëm 3 km nga qendra historike e Firences, e arritshme me një shëtitje nëpër kodrën e harlisur, me biçikletë, ose me lehtësi me transport publik. Një 5 minuta në këmbë nga stacioni "Careggi - Ospedale" i tramvajit të ri T1. Mbërri në pak minuta në qendër të Firences pa pasur nevojë të përdorësh makinën! Villa Incontri ndodhet në zonën e kodrave të Careggi, i njohur për Medici vila historike dhe për territorin e saj të gjerë përreth, të pasur në histori dhe kulturë. Vilë historike që daton në shekullin e 16 dhe aneks ku janë vendosur dhoma B & B do t'ju mirëpresin të kaloni momente relaksuese të zhytur në qetësi absolute. Vila është ende e banuar nga Marquis Roberto Incontri dhe familja e tij, të cilët do t'ju mirëpresin të ndani historinë e tyre dhe gëzimin e jetës së tyre me ju. Parkimi i përshtatshëm në dispozicionin tuaj do t'ju lejojë të sigurtë ta lini makinën tuaj duke shmangur trafikun kaotik të qytetit. Ne po presim që të kaloni momente të mrekullueshme së bashku.


Dhomat e Villa Incontri

Maddalena

Pamje nga pemët e ullirit

Krevat dopio ose dy shtretër të vetme, plus shtratin shtesë ose shtrat nëse është e nevojshme. Objektet Dhoma: Wi-Fi, Dush, TV, Pajisje Tharëse, Banjo, Ngrohje, TV Kabllovik, Veshjet, Pamje nga Kopshti, Peshqir, Kate Sipërme të arritshme vetëm me shkallë, Shtrat i përdredhur, Walk-in dush, Verë / shampanjë në kërkesa.

Ortensia

Ngushëllim në vilë

Dhomë me krevat dopio ose dy shtretër të vetme me shtrat shtesë ose krevat shtesë nëse kërkohet. Dhomat ofrojnë: Wi-Fi, Dush, TV, Ajer i kondicionuar, Tharëse flokësh, Radio, Desk, Pajisje banjo, Banjo, Shtesa shtretër, Ngrohje, TV ekran të sheshtë, Peshqirë, Njësi tërësisht e vendosur në katin përdhesë, me aftësi të kufizuara, krevat Folding, dushi, verë / shampanjë në kërkesë.


Teresa

Në luksin e Rilindjes

Kjo dhomë dyshe ka ajer te kondicionuar, pamje kopsht dhe dysheme tiled ose mermer. Dhoma: WiFi, dush, TV, ajer te kondicionuar, tharese flokesh, radio, tavolinë, tualet, banjo private, ngrohje, TV me ekran të sheshtë, dysheme me mermer ose dysheme me pllaka, veshjet, peshqirët, katet e sipërme të arritshme vetëm me shkallë, verë / shampanjë në kërkesë, dush flluskë.

Mina

Pamje e pafundme e parkut

Krevat dopio. Dhomat: WiFi, dush, TV, ajer te kondicionuar, tharese flokesh, radio, tavolinë, tualete falas, tualet, banjo private, ngrohje, TV me ekran të sheshtë, dysheme me pllakë / mermer, pamje, veshjet, pamje nga kopshti , peshqir, katet e sipërme të arritshme vetëm me shkallë, shëtitje në dush, verë / shampanjë sipas kërkesës.


Chelino

Hyrja private dhe kopshti privat.

Mezzanine: një dhomë gjumi të dyfishtë. Katin e parë: një krevat dopio divan, një banjo të madhe me dush, kopsht privat. Ajer te kondicionuar, Tharëse flokësh, Aneks kuzhine, Radio, Frigorifer, Pajisje hekurosje, Zona për tapiceri, Pajisje banjo, Pjatalarëse, Lavatriçe, Patio, Banjo, Shtesë Extra, Ngrohje, Flat-ekran TV, Hyrja private, Dysheme me pllake / mermer, Pamje, Bollë elektrike, Enë kuzhine, Veshjet, Oven, Pjatalarëse, Dolli, Pamje kopsht, Makinë kafeje, Zona për ngrënie, krevat divan, shëtitje dush, verë / shampanjë sipas kërkesës.

Buonincontro

Dy kate me kopsht privat

Apartament me qasje të pavarur. Kati i sipërm: dy dhoma gjumi dopio të ndara, me mundësinë e krevateve të vetme, një banjo. Kati i parë: dhomë që jetojnë me krevat dopio divan, dhomë ngrënie me kuzhinë, kopsht privat. Dhomë, Ajër i kondicionuar, Tharëse flokësh, Frigorifer, Desk, Hekuri dhe hekurosje, Zona e pritjes, Pjatalarëse, Ngrohje, Kuzhina, Oven, plantacione, thotë dolli, pamje kopsht, makinë kafeje, peshqir, liri, tryezë ngrënie, karrige e lartë, karrige kopshti dhe tryezë.


Visconte

Tre kate me hyrje te pavarur

Apartament privat. Kati i sipërm: një dhomë gjumi dopio me banjo. Mezzanine: dy shtretër të vetme. Kati përdhes: dhomë gjallë e madhe, kuzhinë, krevat dopio divan, banjo. Dush, ajer te kondicionuar, tharëse flokësh, frigorifer, tavolinë pune, pajisje hekurosjeje, vendndodhje, mikrovalë, pjatalarëse, makinë larëse, krevat shtesë, ngrohje, kuzhinë, WC për mysafirë, televizor me ekran të sheshtë, kuzhine, dollap, furrë, tavolinë, thotë dolli, pamje kopsht, banjo shtesë, beres kafeje, peshqir, linens, tavolinë ngrënie, verë / shampanjë sipas kërkesës.


Apartamente të Villa Incontri

Diana

Apartament në vilën kryesore, i përbërë nga dhomen e ndjenjes, aneks kuzhine, dy dhoma gjumi të ndara (dy ose dy krevate), banjo me dush dhe vaskë.

Giuntino

Një apartament për dy

Krevat dopio, banjo dhe tavolinë.


Vendndodhja e Villa Incontri

Firenze (Italia) - Via Incontri, 4, Firenze

Për të arritur Villa Incontri

AUTO Dalja e rekomanduar e autostradës është Florence North / Center. Shko te Careggi - zona spitalore duke marrë "Largo Palagi" si një referencë. Pastaj vazhdoni në Via del Pergolino dhe menjëherë kthehuni drejtë për Viuzzo del Pergolino pas shenjës "Via Bolognese". Pas Viuzzo del Pergolino, në kryqëzimin me Via Incontri, para jush do të gjeni portën tonë hyrëse. TRAMVIA Nga stacioni i Santa Maria Novella në linjën Careggi T1 Leonardo. Nga aeroporti në stacionin "Alamanni Stazione" të ndaluar në linjë T2 Vespucci dhe pastaj linjës T1 Leonardo në Careggi.


Kush amministron Villa Incontri

Owners

Marquis Roberto Incontri dhe familja e tij kanë vendosur të presin njerëz në Villa e tyre për të ndarë përvojën e jetesës të rrethuar nga historia e Rilindjes dhe bukuria e harlisur e natyrës rreth Firences. Ata duan t'u japin miqve të tyre këshilla të personalizuara për vizita historike, artistike dhe gatimore, veçanërisht për verërat dhe vajrat e prodhuara në vend.